Главная ×
Главная

Закрытие сельской школы может привести к уничтожению села – местные жители

Александр Кузьменко, 14 июня 2018, 22:56

Фото: Интернет

В Дергачевском районе на Харьковщине, в ходе последней по времени сессии районной рады, был поставлен вопрос о преобразовании школы в селе Протопоповка Дергачевского района в филиал Ольшанской опорной школы. По мнению местных активистов, этого делать категорически нельзя, так как в Протопоповской общеобразовательной школе І-ІІ ступеней  учатся дети и из окрестных сел.

Депутат Дергачевского городского совета Денис Корниенко, от лица местных активистов, высказал журналистам свое возмущение постановкой такого вопроса на сессии районного совета и отметил, что категорически против закрытия сельских школ в Украине. Так же он высказал поддержку родителям учеников обучающихся в школе села Протопоповка.

«Закриття сільської школи дорівнює знищенню села, тому ми категорично проти таких, чергових «оптимізацій» закладів освіти. Чергова ілюзія реформ в Україні проявилися у нас, на Дергачівщині, у селі Протопопівка. Цього разу йдеться про так добре писану пером та намальовану на картинках освітню реформу. Мешканці села Протопопівка та навколишніх селищ виступили проти так званої «реорганізації» їхньої школи у філію опорної школи у Вільшанах. Людей намагалися «купити» автобусами, але не врахували стан доріг між населеними пунктами, також обіцяли одноразову субвенцію. Думаю, що за деякий час почнуть залякувати. В цьому чинні владці брати-близнюки попереднього режиму Януковича. Тільки в тих було слово «оптимізація», а в цих – «опорна школа». Але ж суті це не міняє – в результаті маємо закриття сільських шкіл. Як на мене, це прояв реального бажання владної верхівки знищити село і вигнати людей на пошуки кращої долі до інших міст, або ще далі – до інших країн, на то й «Безвіз» був потрібен. Ми завжди виступали з позицією: Одне село, одна школа, один ФАП (фельдшерсько-акушерський пункт). Замість того щоб «реорганізовувати», «скорочувати», «оптимізувати» - треба розвивати села, шукати можливості утримувати вже існуючу та створювати нову інфраструктуру. Адже ми усвідомлюємо - закриття сільської школи дорівнює знищенню села. Тому ми категорично проти чергових «оптимізацій» закладів освіти», - высказался в своем обращении к обществу Денис Корниенко.

Читать по теме:
Когда книги важнее войны. Как харьковчане помогают восстанавливать школы в зоне АТО

Похожие новости
Комментарии