Главная ×
Главная

Харківський обласний військкомат завершує відправку строковиків

Артем Правдюк, 25 мая 2018, 19:51

Фото: Артем Правдюк

В кінці цього місяцю в Україні завершується весняна призовна кампанія. А для військкоматів Харківщини чи не найважливішим днем вважається 25 травня, коли остання партія юнаків, призваних на строкову службу, буде відправлена до військової частини.

Вже відомо, що всі вони відправляться до навчального центру ЗСУ, оскільки звідти вже прибули представники, котрі дуже уважно вивчають контингент майбутніх військовослужбовців.

«Сьогодні вже можна сказати, що ми виконали планове завдання. Призовна кампанія, що завершується, мала значні відмінності від попередньої, бо біля половини з призваних було відправлено на службу до Національної гвардії. Відновився призов до Державної прикордонної служби», - зазначив начальник відділу комплектування й призову Харківського обласного військового комісаріату підполковник Олександр Томашевський.

Також він зазначив, що підсумки призову будуть підведені після завершення кампанії. Однак уже зараз можна відзначити, що добре попрацювали у Лозівському й Індустріальному серед великих військкоматів, а серед менших - Сахновщинському й Кегичівському.

Напередодні відправки вдалося поспілкуватися ще й хлопцями-призовниками - Андрієм Бабичем із Лозівського району та Геннадієм Линником, призваним Близнюківським військкоматом. Хлопці знайомі не один рік, разом навчалися в училищі, то ж мають намір і в подальшому підтримувати дружні стосунки.

Геннадія вдома будуть чекати мати й неповнолітня сестра. А ось до Андрія доля була не надто прихильною, він рано втратив батьків, кілька років працював, а потім сам прийшов до військкомату й сказав - «Забирайте на службу!».

«Уже зараз ми можемо стверджувати, що в строковій службі немає нічого страшного. Ми за кілька днів бачили тут різних людей, до речі й таких, що конче не хочуть служити. Вважаємо, що така позиція не прикрашає мужчину», - говорять Андрій та Геннадій.

Якщо ми вже заговорили про небажання деякими юнаками виконувати чинний закон щодо строкової служби, то ця призивна кампанія принесла 20 кримінальних проваджень за ухилення від призову на строкову військову службу, за яке передбачені достатньо серйозні покарання. Звичайно, це неприємна статистика, її не можна замовчувати, хоча й складає вона лише 1% від загальної кількості призваних.

Приємно, що інші 99 % готові пройти школу життя й повернутися до домівок справжніми чоловіками - мужчинами, як сказали хлопці…

Читать по теме:
В Харькове за неявку в военкомат получили наказание 400 призывников

Справка

Организации: Харьковский областной военный комиссариат

Харьков, Холодногорский р-н, Коцарская, 56

Похожие новости
Комментарии